DAT72405PU
Mfr.Part #
DAT72405PU
Datasheet
DAT72405PU
Description
RELAY REED SPST-NO 5KV 24V
Stock
273
Coil Current :
30.8 mA
Coil Voltage :
24VDC
Contact Rating (Current) :
2 A
Features :
Mounting Type :
Chassis Mount
Must Operate Voltage :
20 VDC
Must Release Voltage :
4 VDC
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Switching Voltage :
3500VAC, 3500VDC - Max
Termination Style :
Solder Turret
Datasheets
DAT72405PU
    IC FLASH 256MBIT SPI/QUAD 16SOIC
    TRANSMITTER WIRELESS 2.4GHZ CURR
    TRANSMITTER WIRELESS 2.4GHZ 4-20
    TRANSMITTER WIRELESS 2.4GHZ DIGI
    TRANSMITTER WIRELESS 2.4GHZ 0-10